Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си в Европа. “Орлите бяха

...

Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си в Европа

Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си в Европа. “Орлите ” бяха разрушени с 1:7 при визитата си на датския Нордселанд във втория си мач от от Група “H ” на Лигата на конференциите.

Резултатът бе открит от Маркус Ингвартсен още във втората минута от дузпа. Само шест минути по-късно обаче Оливие Вердон изравни също от бялата точка. Съвсем скоро обаче домакините още веднъж излязоха напред след попадение на Ибрахим Осман. В средата на полувремето единствено за две минути датчаните стигнаха до два нови гола чрез Йепе Тверсков и Бенямин Нигрен. В средата на втората част пък Франсиско Гомес - Сон си означи автогол. По-късно Нигрен означи втория си гол в мача, a в края на мача резервата Кристиян Расмусен заби последния гвоздей в кошмара на българския първенец, предава Спортал.

Така Лудогорец за първи път в историята си в Европа позволи седем попадения във вратата си в един мач. Преди това разградчани бяха записвали провали с 0:6 от Арсенал и Еспаньол, само че в никакъв случай не бяха побеждавани с толкоз гола в мрежата си. " Орлите " играха много под равнището си, а и няколко самостоятелни неточности способстваха за тежкия резултат.

Родните първенци започнаха чудесно конкуренцията и в първия си мач разрушиха с 4:0 Спартак (Търнава) в Разград. Датачаните пък имаха тежко посещение на Фенербахче в Истанбул и изгубиха с 1:3. Днес пък в другия мач от групата турците победиха с 2:1 словаците и излязоха еднолично на върха на конкуренцията.
Източник: petel.bg